GhostOfDixie
Player Valuation: £70m
1. Double Strength juice - I just end up putting the same amount in, and it tastes too sweet. Decades of putting in the right amount for normal strength has conditioned my brain to do the same. I end up drinking juice I don't like and spending twice as much.
2. 5 Hot Dogs in a pack, when Hot Dog buns only come in packs of 4 or 8, so you end up buying 10 Hot Dogs so you don't waste buns, but then you need to buy more buns cos your wasting Hot Dogs.
3. Organic Food, Why does food that has less [Poor language removed] done to it, less man hours processing it, cost more??
4. Razor Blades - £8 for 4 ******* blades. You having a laugh?
5. 6 Grapes and half an apple sliced up in a pack - for a quid!!!
2. 5 Hot Dogs in a pack, when Hot Dog buns only come in packs of 4 or 8, so you end up buying 10 Hot Dogs so you don't waste buns, but then you need to buy more buns cos your wasting Hot Dogs.
3. Organic Food, Why does food that has less [Poor language removed] done to it, less man hours processing it, cost more??
4. Razor Blades - £8 for 4 ******* blades. You having a laugh?
5. 6 Grapes and half an apple sliced up in a pack - for a quid!!!